Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žaludek, střevní trakt, žlučník, játra

1. 11. 2010

ŽALUDEK, STŘEVNÍ TRAKT, ŽLUČNÍK, JÁTRA


ŽALUDEK A STŘEVNÍ TRAKT

Med působí jako léčebně dietetický prostředek proti řadě žaludečních a střevních nemocí, při zánětu žaludeční sliznice a vředových onemocněních.
Vředové onemocnění žaludku Med způsobuje hojení vředového povrchu sliznic. výstelky žaludku. Med se užívá 1,5 hodiny před jídlem nebo 3 hodiny po jídle.


ONEMOCNĚNÍ JATER A ŽLUČOVÝCH CEST

Med výrazně šetří játra a umožňuje jejich regeneraci. Zatímco u rafinovaného (řepného) cukru musí být celé požité množství rozštěpeno v játrech a teprve potom využito, z medu se v játrech štěpí jen malá část složitějších cukrů. Cukry jednoduché, kterých je v medu převaha, játry neprocházejí, jsou přímo ze zažívacího traktu vstřebávány do krve.


PRO UNAVENÁ JÁTRA


Při jakémkoli oslabení našeho organizmu jsou nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

MRKVOVÝ TVAROH NA JÁTRA


Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti.


LÉČIVÝ NÁPOJ NA CHOLESTEROL PROČIŠTĚNÍ KRVE

Ingredience: 2 litry prevarenej vody, 20 dkg cukru, 4 citróny, 15 až 20 strúčikov cesnaku, 20 dkg chrenu,
1 väčšia cibuľa Postup: - cesnak, chren a cibuľu zomelieme....dáme do 4 L sklenenej fľaše, pridáme prevarenú vodu, cukor a na kolieska nakrájané citróny. - luhujeme 14 dní za občasného premiešania - precedíme cez gazu - hotový nápoj skladujte v chladničke - pijeme ráno a večer po jednom štamperliku. tiež perfektne prečistí krv.....robíme si ho tak dvakrát do roka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář